Search

Information

Pies LAMPO

Głównym bohaterem lektury jest pies Lampo. Był on podobny trochę do owczarka i trochę do szpica. Miał on białą pręgę podobną do błyskawicy i dlatego zawiadowca nazwał go  Lampo. Był on mądry, posłuszny i wierny. On bardzo lubił dzieci. Był bardzo odważnym psem skoro poświęcił swoje życie za córkę zawiadowcy tylko szkoda, że to zakończyło się tak tragicznie.

                                                                        Michał M

 

Głównym bohaterem lektury był pies Lampo. Na grzbiecie miał białą pręgę podobna do błyskawicy. Dlatego nazwano go Lampo ponieważ po polsku znaczy to błyskawica. Był kundelkiem. Ten pies był mądry i sprytny bo jeździł pociągiem i wiedział kiedy one przyjeżdżają i odjeżdżają. Był on bardzo posłuszny dlatego, że przynosił narzędzia. Był on zawsze radosny. Lampo to odważny pies dlatego, że uratował najmłodsza córkę zawiadowcy. Przywiązał się bardzo do zawiadowcy bo zawsze do niego wracał. Ten pies był bardzo dobrym psem, szkoda że nie jest tu razem z nami.

                                                                        Patrycja

 

 

 

Głównym bohaterem lektury był pies Lampo. Pies miał białą pręgę w kształcie błyskawicy na plecach. Był inteligentny bo zawsze po podróży wracał do Marittimy. Lampo był przywiązany do swojego pana posłuszny pracownikom kolei w Marittimie. Był odważny dlatego bo uratował córeczkę zawiadowcy i zginął pod pociągiem. Chciałbym mieć takiego psa.
                                                   
                                                                       Michał R

 

Głównym bohaterem lektury jest pies Lampo. Był on mądrym psem. Wiedział kiedy ma wyjść na peron stacji. Pomagał wszystkim na stacji nawet kiedy nie mógł. Miał czarnobiałe futro, jedno ucho miał przyklapnięte, a drugie stało jak na baczność. Był mądry bo umiał jeździć pociągami i miał dobrą pamięć. Uratował  sprzed kół pociągi Adele. Oddał swoje życie. Ten pies był bohaterem. 
                                                                       Mikołaj

 

Głównym bohaterem tej książki jest pies Lampo. Jest to mądry pies ponieważ gdziekolwiek był to zawsze wracał do Marittimy. Był odważny bo uratował życie córki zawiadowcy. Ten pies był posłuszny kolejarzom, a najbardziej zawiadowcy. Zaprzyjaźnił się z dziećmi zawiadowcy. Był przywiązany do zawiadowcy i jego rodziny. Lampo był inteligentny bo zawsze znał drogę powrotną do domu. Ten psiak był bardzo radosny. Uparty był niespotykanie bo za wszelką cenę musiał wrócić do Marittimy. Na pewno był  najsprytniejszym psem. Lampo był oddany zawiadowcy aż do śmierci. Przykro mi, że historia Lampo tak się skończyła.
                                                                            
                                                                       Zosia

 

 

Głównym bohaterem lektury jest pies Lampo. Był mądrym psem ponieważ wiedział kiedy przyjeżdżały pociągi. Zawiadowca nazwał psa Lampo, bo na grzbiecie miał pręgę podobną do błyskawicy. Był bardzo przywiązany do zawiadowcy. Pomagał pracownikom kolei, a gdy robotnicy prosili aby podał  klucz to pies przynosił  sprytnie. Był odważny bo kiedy Adele bawiła się na torach, a w tym czasie pociąg nadjeżdżał, to odważny pies ją uratował. Niestety Lampo zginął. Wszyscy opłakiwali jego śmierć.
                                                                       Sebastian

 

Bohaterem naszej lektury jest pies Lampo. Pies Lamo był nazwany tak przez swojego pana który był kolejarzem Był to pies podobny do owczarka i do szpica. Lampo to po włosku błyskawica. Pies Lampo był mądry bo wiedział gdzie iść i gdzie jest. Lampo także był odważny i wierny. Był bardzo posłuszny. Bardzo zaprzyjaźnił się z zawiadowcą i z małą Adele. Ale nie tylko, lubił wszystkie dzieci. Zawiadowcy. Lampo był przywiązany do Marittimy i Piombino. Ten niezwykły pies był inteligentny. Pies był radosny gdy po kolacji mógł bawić się z dziećmi zawiadowcy. Był uparty dlatego ,że nie chciał zostać w innym miejscu. Chciał być w Piombino, albo w Marittimie. Ten pies był sprytny bo wracał do zawiadowcy. Lampo oddał swoje życie aby ratować najmłodsza córkę zawiadowcy, którą była Adele. Wszyscy bardzo się smucili z tego powodu.

                                                                         Wiktoria